Presentation about automation to improve reliability and productivity

Terminal

Terminal płatniczy – niezbędnik każdego punktu handlowo-usługowego. Polacy bardzo chętnie płacą kartą płatniczą. Ta forma uiszczania opłat w sklepach i punktach usługowych stała się bardzo powszechna i z roku na rok zdobywa sobie coraz więcej zwolenników. Co ciekawe, zwolennikami płacenia kartą są nie tylko młodzi ludzie, ale i wiele osób starszych. Wynika to przede wszystkim z wygody używania karty, którą bez większego problemu możemy zmieścić w portfelu czy nawet futerale na telefon. W związku z tym wszystkie punkty handlowo-usługowe, które chcą się rozwijać i zapewniać swoim klientom obsługę na wysokim poziomie, powinny zdecydować się na wprowadzenie terminali płatniczych. W praktyce w zdecydowanej większości miejsc, gdzie dokonuje płatności wiele osób, jesteśmy w stanie zapłacić kartą. Te, które nie zapewniają jeszcze takiej możliwości, zapewne za niedługo ją wprowadzą.

Dlaczego warto mieć terminal płatniczy?

Za wprowadzeniem terminalu płatniczego przemawia bardzo wiele praktycznych argumentów. Przede wszystkim warto pamiętać o tym, że klienci zawsze wybiorą to, co dla nich najwygodniejsze. W związku z tym, jeśli większość z nich woli płacić kartą, posiadanie terminalu płatniczego powinno stać się standardem. Jest to jeden z podstawowych sposobów na podniesienie konkurencyjności sklepu czy obiektu usługowego na rynku. A im więcej klientów, tym większy przychód dla placówki. Co więcej, klienci korzystający z karty często robią nawet większe zakupy, gdyż nie są ograniczeni ilością gotówki posiadaną w portfelu. Chętniej też korzystają z różnorodnych promocji czy ofert specjalnych.

Dodatkowo płatności kartą zwykle przyczyniają się do usprawnienia obsługi przy kasie, gdyż klient nie musi wyszukiwać “drobnych” w portfelu, kasjer natomiast nie traci czasu na wydawanie reszty.

Warto też wspomnieć o kwestiach bezpieczeństwa. Im mniej gotówki w kasie, tym większe bezpieczeństwo codziennego utargu. Pieniądze elektroniczne są zdecydowanie bezpieczniejsze nie tylko dla klientów, którzy nie muszą nosić przy sobie gotówki, ale i dla sklepów czy punktów usługowych, które później nie muszą przechowywać dużej ilości gotówki.

Grupa

Intent Sales - oprogramowanie dla biznesu
IoT technologies
Serwis Kas Fiskalnych
Novitus