Programy lojalnościowe

MODUŁ LOJALNOŚCIOWY

Moduł, który pozwala na zarządzanie i realizowanie programu lojalnościowego stosowanego przez lokal gastronomiczny. System obsługuje karty z kodem kreskowym, paskiem magnetycznym (HICO), karty zbliżeniowe, chipowe. Można zaprogramować karty obsługujące programy abonamentowe, rabatowe, prepaid-owe, punktowe, przydzielać statusy kart np. Vip, Normalna lub Gold, Platinium. System pozwala na pełne definiowanie kart lojalnościowych, okresu ważności, poziomu udzielanego rabatu (% lub złotowego), ilości punktów, limitu i rodzaju nagród przydzielanych z oferty lub z poza oferty. Moduł lojalnościowy wpływa również na bezpieczeństwo zakładanej marży poprzez ograniczanie przydzielanego poziomu rabatowania już na poziomie surowcowym i towarowym. Można wykluczyć nisko marżowe produkty z programu rabatowania już w trakcie zakładania lub dopisywania towarów, lub przyjmowania nowego dokumentu PZ. Naturalnym uzupełnieniem modułu lojalnościowego jest moduł SMS, który pozwala realizować akcje promocyjne zapisane w Systemie, a wywoływane poprzez SMS-y.

Działanie programu lojalnościowego opiera się na zbieraniu punktów za zakupione towary. Przypisujemy punkty, które mogą odpowiadać cenie towaru lub z góry określamy „wartość punktową” towaru. W trakcie rozliczania transakcji można korzystać z kart magnetycznych bądź zbliżeniowych. Możemy również decydować jakie towary biorą udział w ramach programu lojalnościowego i jaka jest ich wartość punktowa. Program umożliwia nie tylko ustalanie ile punktów jest wart dany towar ale również pozwala budować osobne menu oparte o rozliczenia związane z naszymi punktami. Możemy również zadecydować czy tylko punkty wystarczają do zakupienia wybranego towaru czy może jest jeszcze potrzebne dołożenie kwoty pieniężnej do wybranego towaru/usługi. Wszelkie zamówienia które są realizowane w ramach wymiany za punkty można na bieżąco monitorować pod kątem kosztów związanych z promocją.

Konfiguracja Programu Lojalnościowego odbywa się centralnie w X2Menager, natomiast wszelkie rozliczenia i kontrola punktów odbywa się już przy stanowisku sprzedażowym X2Kasa.

JAK TO DZIAŁA

  • Licencja na Moduł lojalnościowy uaktywnia w programie X2 Manager zakładkę Program lojalnościowy, jak również zakładkę o tej samej nazwie w kartotece każdego towaru.
  • Każdy z towarów możemy konfigurować w zakładce promocje/punkty  lojalnościowe, tam ustawiamy punkty lub zmieniamy na przypisz wartość wtedy punkty równe są wartości kwotowej towaru. Towar może przyjąć określoną liczbę punktów, lub liczba ta może być równoważna z kwotą ceny brutto zaokrąglaną do pełnych wartości.
  • Punkty możemy przypisywać do kontrahentów, którzy mogą być obsługiwani kartami.
  • Całą bazę (co za ile wymieniamy i ile trzeba dopłacić) ustawiamy w zakładce sprzedaż -> program lojalnościowy -> artykuły.
  • Sama sprzedaż odbywa się w X2KASA (stanowisko kelnerskie) po uprzednim włączeniu uprawnień związanych z programem lojalnościowym.

Grupa

Intent Sales - oprogramowanie dla biznesu
IoT technologies
Serwis Kas Fiskalnych
Novitus