Monitory kuchenne KDS

MONITORY KUCHENNE – X2KDS (KITCHEN DISPLAY SYSTEM)

X2KDS jest systemem wspomagającym zarządzanie pracy kuchni, usprawnia komunikację między obsługą sali, a kucharzami, co w znaczny sposób poprawia i przyspiesza obsługę klientów. Dwukierunkowa komunikacja oraz intuicyjna obsługa pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze, bez zbędnych materiałów eksploatacyjnych, porządek w zamówieniach (nie ma możliwości zgubienia czy pominięcia bonu produkcyjnego), stopniowanie etapów produkcji poprzez oznaczenia kolorystyczne, mierzenie czasu przygotowania potrawy, podział potraw na osoby, oraz kolejność serwowania.

X2KDS to aplikacja stanowiąca interaktywny sposób realizowania zamówień w kuchni

Na monitorze połączonym ze specjalną przemysłowa klawiaturą lub  wyświetlane zostają zamówienia które są przesłane z programu sprzedażowego X2Kasa. Personel kuchenny ma możliwość interaktywnego wpływania na stan zamówień np. potwierdzenie realizacji wykonania potrawy lub informacje zwrotną o braku surowców do przygotowania danego zamówienia. Istnieje również możliwość komunikacji z użytkownikami innych części X2System za pomocą wcześniej zdefiniowanych krótkich wiadomości tekstowych.

KDS schemat

X2KDS

X2KDS – to system monitorów kuchennych z zainstalowaną aplikacją X2KDS / Kitchen Display System / mający usprawnić pracę na kuchni oraz komunikację pomiędzy kuchnią a obsługą sali.

Zamówienia wyświetlają się w postaci listy kwadratowych pól wraz ze wszystkimi informacjami potrzebnymi do realizacji zamówienia. Kucharze dzięki specjalnej klawiaturze nie tylko mogą informować kelnera o tym że danie jest już gotowe ale również definiować szablony wiadomości do łatwej komunikacji z kelnerem. Wszystkie aplikacje X2System w pełni współpracują z ekranami KDS. Dodatkowo KDS umożliwia określanie kolejności wydawania dań, poprzez podświetlanie na monitorze odpowiednim kolorem zamówień.

Dzięki tej aplikacji możemy rozdzielać zamówienia pomiędzy ekranem monitora a drukarką zamówień jak również decydować, które zamówienia mają wyświetlać się na monitorach.

X2 KDS współpracuje z modułem X2 SMS, który pozwala zastąpić system przywoływawczy (pagery). Znając numer telefonu kelnera (Klienta), wpisujemy go do Systemu za pomocą kuchennej klawiatury (poprzez X2KDS i dalej X2SMS) wysłana informacja powiadamia o gotowym daniu. Powiadomienie można wysłać do kelnera lub bezpośrednio do stolika.

Począwszy od wersji 3.0.0.366 X2KDS może pracować w dwóch trybach:

 • STANDARD  – w wersji standardowej posiada określoną formatkę wraz z wieloma ograniczeniami w wyświetlaniu danych przy zamówieniu na kuchnie.
 • GRAFICZNY – w wersji graficznej jest w pełni konfigurowalny począwszy od wielkości obszaru i wyświetlanych paneli zamówień aż do danych które mają się na nich znajdować.

Obsługa aplikacji X2KDSPracując w trybie graficznym mamy możliwość dostosowania wyglądu naszej aplikacji do indywidualnych wymagań. X2System został wyposażony w  konfigurator pozwalający zarządzać treścią wyświetlanego zamówienia ilością wyświetlanych zamówień na ekranie jak również pełną koloryzacją w programie X2KDS.

Aplikacja KDS jest obsługiwana przez dedykowaną klawiaturę:

 • Klawiatura Kuchenna BB10S 10 przyciskowa
 • RS232
 • zasilanie USB

Specjalistyczna klawiatura dedykowana do obsługi wyświetlaczy kuchennych (ang. Kitchen Display Systems). Rozwiązania tego typu coraz powszechniej zastępują tradycyjne drukarki paragonowe wykorzystywane do wydruku zamówień kuchennych. Klawiatura BB10S wykorzystywana jest do zarządzania treścią wyświetlaczy kuchennych (przyjmowanie, kolejkowanie i kasowanie zamówień). Wysoka wytrzymałość mechaniczna, odporność na trudne warunki środowiskowe i zdolność działania na przewodach o długości do 100 metrów.

kdsnl

Korzyści z użytkowania X2KDS:

 • komunikacja dwukierunkowa pomiędzy obsługą sali a kuchnią.
 • kontrola czasu przygotowania potrawy
 • powiadamianie kelnera za pomocą SMSa na zdefiniowany numer telefonu o przygotowanej na kuchni potrawie /funkcja pagera
 • podgląd w każdym momencie szczegółów zamówienia
 • informacja dźwiękowa o przygotowanym zamówieniu
 • kontrola czasu przygotowywanych posiłków
 • alertowanie na monitorze zamówień, których czas oczekiwania jest zbyt długi
 • wyświetlanie wiadomości tekstowych na kaflu wyświetlanym na monitorze o indywidualnych modyfikacjach w zamówieniu od klienta
 • zamówienie z X2Kasy można podzielić na kilka kierunków, np. obiad, napoje, przystawki, które zostają wyświetlone w postaci osobnych kafli, co pozwala wyeliminować długie, nieczytelne zamówienia grupując je na kategorie.
 • KDS graficzny wyświetla dwa dodatkowe panele – pierwszy panel pokazuje towary magazynowe, dla których został przekroczony stan minimalny – informacja o uzupełnieniu towarów na magazynie, panel drugi pokazuje zsumowane ilość dań z wyświetlonych na monitorze zamówień poprzez ich grupowanie.
 • osoba posiadająca uprawnienia w X2Managerze decyduje o wyglądzie wyświetlanych kafli na monitorze, o ilości zamówień i ich układzie na monitorze, wielkości czcionek wyświetlanych zamówień ipt.
 • poprzez wpływ na wygląd zamówienia można kafel skonfigurować tak, że będzie odzwierciedlać wydruk graficzny z drukarki bonowej
 • graficzny KDS pozwala na zastosowanie monitorów o dużej przekątnej oraz o większej rozdzielczości niż 1024 x 768

 

Grupa

Intent Sales - oprogramowanie dla biznesu
IoT technologies
Serwis Kas Fiskalnych
Novitus