zamówienie elektroniczne

Utrzymywanie systemów gastronomicznych. Podstawowe informacje

Prowadzenie lokalu gastronomicznego nie należy do najłatwiejszych zadań – wie o tym każdy właściciel restauracji, baru czy pubu. Zakres obowiązków czasami może okazać się przytłaczający, co zmusza do poszukiwania sposobów na zautomatyzowanie pracy lokalu. W takich sytuacjach niezwykle pomocne okazują się wyspecjalizowane systemy gastronomiczne, które zauważalnie odciążą pracowników i usprawnią płynność ich pracy. Co więc warto wiedzieć o programach dla lokali gastronomicznych?

Główne informacje o systemach gastronomicznych

Systemem gastronomicznym nazywany jest pakiet programów i narzędzi dla punktów usługowych z obszaru gastronomii (także hotelarstwa/sprzedaży detalicznej). Pozwala on przedsiębiorcom uzyskać wymierne korzyści biznesowe, wspomagając przy tym pracę personelu, zarządzanie lokalem, kontrolę nad większością aspektów działalności, a także umożliwia przechowywanie różnego rodzaju raportów oraz ułatwia do nich dostęp. Pakiety programów dla restauracji działają zwykle w oparciu o środowisko Microsoft Windows lub Linux, co pozwala na obniżenie kosztów wdrożenia oraz gwarantuje większe bezpieczeństwo danych. Do najpopularniejszych tego typu systemów zalicza się POSbistro, FoodSoft ePOS, GASTRO, SOGA czy X2 System.

Co warto wiedzieć o gastronomicznym systemie X2 System?

Program X2 System cechuje się dużą intuicyjnością obsługi, pozwalając na sprawne korzystanie z niego zarówno zaawansowanym użytkownikom, jak i osobom początkującym. Ważne jest, by oprogramowanie dla gastronomii umożliwiało bezproblemowe dopasowanie funkcjonalności do charakteru danego lokalu – X2 System oferuje taką elastyczność, zapewniając ponadto możliwość rozbudowywania go o kolejne elementy w miarę rozwoju firmy.

Systemy zarządzania lokalem gastronomicznym można zakupić na własną rękę lub skorzystać z wygodnej licencji. Pierwsza opcja wiąże się koniecznością samodzielnego dbania o infrastrukturę techniczną oraz zainwestowania w urządzenia komputerowe. Abonament jest zatem chętniej wybieranym rozwiązaniem. 

Grupa

Intent Sales - oprogramowanie dla biznesu
IoT technologies
Serwis Kas Fiskalnych
Novitus