Shot of Corridor in Working Data Center Full of Rack Servers and Supercomputers with Internet connection Visualisation Projection.

Rozwiązania IT w gastronomii. Jak to się ze sobą łączy?

Wydawać by się mogło, że usługi gastronomiczne i nowoczesne oprogramowanie nie mają ze sobą wiele wspólnego. To jednak nieprawda. Współczesne restauracje, które chcą być konkurencyjne i mieć zawsze komplet klientów, powinny inwestować w nowoczesne programy, dzięki którym znacząco usprawnią i przyspieszą obsługę klienta. Do czego są one potrzebne? Przekonajmy się!

Obsługa gości

Oprogramowanie dla gastronomii usprawnia obsługę klienta od otwarcia stolika aż do opłacenia rachunku. Kelnerzy coraz częściej do przekazania zamówienia kucharzom używają tabletów i komputerów, co daj wiele możliwości. Przede wszystkim zamówienie od razu trafia do kuchni, a kelner nie musi marnować czasu na zbędne wizyty w niej. Osoba obsługująca stolik może też przekazać prośbę dotyczącą kolejności podawania dań, czy dla jednego stolika otworzyć kilka oddzielnych rachunków. Oprogramowane umożliwia też  szybkie wystawienie faktury. Wszystkie dane zebrane w programie zawierają odpowiedzi na wiele interesujących właściciela lokalu pytań: które dania są najchętniej zamawiane? O jakich godzinach przychodzi najwięcej klientów? Który kelner pracuje najefektywniej?

Stan magazynu

Systemy informatyczne dla gastronomii pomagają też w planowaniu zakupów i pilnowaniu stanu magazynowego. Ilości zakupionych towarów wpisuje się do systemu. W programie zapisuje się też gramatury zużywanych produktów dla poszczególnych dań. Gdy klient zamówi jakąś pozycję z menu, program odliczy odpowiednią ilość składników od stanu magazynowego, dzięki czemu łatwiej będzie nam kontrolować zużycie surowców i planować zakupy. Raz na jakiś czas warto też przeliczyć stany magazynowe ręcznie. Oczywiście pewne różnice zawsze będą występować, jeśli jednak będą rażące, może okazać się, że ktoś  pracowników nas oszukuje, co natychmiast można wyjaśnić.

Analiza finansowa

Oprogramowanie dla gastronomii, w którym znajdują się wszystkie dane o lokalu, ułatwia też zarządzanie biznesem. Moduł dla menedżerów uwzględnia nie tylko koszty surowców, ale też operacyjne i personalne. Właściciel może więc w każdej chwili przeanalizować zyski i straty restauracji czy porównać dane finansowe z różnych okresów.

Grupa

Intent Sales - oprogramowanie dla biznesu
IoT technologies
Serwis Kas Fiskalnych
Novitus