Terminal płatniczy

Instalacja terminala płatniczego

Niezależnie czy chodzi o zakupy, czy opłatę za usługi; brak możliwości płacenia kartą budzi wśród klientów zdziwienie. W dłuższej perspektywie — wpływa to na renomę oraz zyski przedsiębiorstwa. Na rynku dostępne jest specjalne oprogramowanie dla firm: rozwiązania dedykowane hotelom, restauracjom, czy sklepom. W zależności od potrzeb przedsiębiorcy mogą wybrać terminal płatniczy przenośny lub stacjonarny. Jego instalacja nie jest skomplikowana, sama obsługa urządzenia również nie nastręcza problemów. Więcej o informacji o terminalach zawarliśmy w poniższym tekście. Zapraszamy do lektury!

Podstawowe rodzaje terminali płatniczych

Restauracja, hotel, taksówka – to miejsca, w których najczęściej używane są terminale przenośne. Stosuje się je wszędzie tam, gdzie wymagane jest podejście pracownika wyposażonego w terminal do klienta, np. do stolika w restauracji. Urządzenia są zasilane akumulatorem, dzięki czemu bezproblemowo mogą służyć do obsługi kilku „okienek” w jednej placówce. W zestawie znajduje się baz ładująca, a dane są przesyłane za pośrednictwem sieci GPRS.
Przeciwieństwem mobilnego rozwiązania są terminale stacjonarne. Urządzania dominują w sklepach: tam klient podchodzi do kasy i umieszczonego przy nim terminala. Personel wpisuje do urządzenia właściwą kwotę, a kupujący uiszcza ją, korzystając z PINPADA; czyli urządzenia, do którego przykłada się kartę i zatwierdza płatność kodem PIN. Takie terminale do pracy wymagają przewodowego połączenia internetowego, kabla Ethernet, ale mogą być zasilane również linią telefoniczną.

Instalacja terminala trwa kilka minut

Pierwszym krokiem do korzystania z terminala jest umieszczenie w nim rolki papieru, powinna ona być skierowana na tylną część urządzenia („w dół”), a papier musi z niego wystawać. Jeśli zamieszamy korzystać z terminala stacjonarnego z osobnym PINPADEM, oba urządzenia należy połączyć dedykowanym do tego celu przewodem, dołączonym do zestawu. Kolejnym krokiem jest podłączenie urządzenia do sieci, a ściślej — do rutera. W tym celu wystarczy skorzystać z kable Ethernet. Ostatnim elementem instalacji jest podłączenie terminala do zasilania. Jeśli wszystkie przewody są prawidłowo umieszczone, urządzenie jest gotowe do pracy.

Instalacja mobilnego terminala jest jeszcze bardziej intuicyjna. Po zamocowaniu w nim rolki papieru wystarczy włączyć urządzenie (najlepiej podłączyć go od razu do zasilania, aby naładować akumulator), a następnie odczekać aż nastąpi automatyczne połączenie z siecią. Jeśli nie przyniesie to rezultatu, konfigurację należy przeprowadzić ręcznie, wybierając z listy właściwą sieć.

Grupa

Intent Sales - oprogramowanie dla biznesu
IoT technologies
Serwis Kas Fiskalnych
Novitus